Vombat várat avattunk

2024-09-18

Megérkezett az új várkapitány is, a két éves Kaoota, aki még egy kicsit félénk ugyan, de ha megszokja a helyét, biztosan sok örömöt okoz majd az látogatóknak.

A tavalyi év minden gyűjtési akcióját a vombatkifutó bővítésére indította Alapítványunk, hiszen csak úgy érkezhetett Miához, a Budapesten született fiatal vombatlányhoz egy reménybeli vőlegény, ha a budapesti állatkert az ausztrál hatóságok további előírásainak megfelelően bővíti és alakítja át a kifutót. Az öregecske szülőpár – Molly és Wally –  kényelmes helye mellett így juthat hely a fiataloknak is.

Az Állatkertben nem könnyű építési munkálatokat végezni, nem csak a helyhiány, hanem az örökségvédelmi kötelmek miatt sem, de a gondos tervezőmunka és a körültekintő kivitelezés (ezúton is hála a Dakota Designe Kft.-nek a munkájukért) meghozta az eredményt: tavaszra elkészült a kibővített vombat kifutó, és a napokban megérkezett Koppenhágából a fiatal hím is: Kaoota.

Alapítványunk – természetesen a támogatóknak, az örökbefogadóknak, a tavalyi szja 1%-ot felajánlóknak köszönhetően – több mint 20 millió forintot fordított a vombat kifutó kibővítésére és felújítására (a Stebo 5000 Kft még néhány millió forint értékű építőanyaggal is besegített) az elmúlt év során. Igazi összefogás volt, szívet melengető eredménnyel. A vombat vár avató és Kaootát bemutató rendezvényünkön Dr. Sós Endre, az Állatkert igazgatója külön is megköszönte mindazt a támogatást, amit kaptunk e nagyívű program megvalósításához.

Kaoota már várja is első örökbefogadóit, akik ide kattintva tiszteletbeli nevelőszülővé válhatnak.

Fotó: Bagosi Zoltán / Fővárosi Állat- és Növénykert.