Bendegúz

Kis panda

 

  • Faj: Kis panda
  • Ivar: Hím
  • Születési dátum: 2019. június 19.
  • A Fővárosi Állat- és Növénykertbe érkezett: 2020. május 22.

Bendegúz 2019-ben született egy németországi állatkertben, onnan érkezett a Fővárosi Állat- és Növénykertbe még az első szülinapja előtt 2020-ban. Párja Aurora, akivel röviddel "megismerkedésük" után azonnal szerelembe estek. Kölykük, Bonifác születése 2021-ben az egyik legfiatalabb kis panda apukává tette az akkor két esztendős Bendegúzt.

A kis pandákat vörös macskamedveként, vagy vörös pandaként is ismerhetitek.

Örökbefogadom!

 

 

Kis panda
Ailurus fulgens
Lesser panda
Kleiner panda

 

A Himalája vidékének magashegyi erdeiben, bambusz–erdőségeiben található 1800–4000 méteres tengerszint feletti magasságban. Párban vagy kisebb családi csoportokban él. Tápláléka zsenge bambuszból, fűfélékből, gyökerekből, gyümölcsökből és hajtásokból, néha tojásokból, apróbb állatokból áll.

Vemhességi idejét akár 60 %–kal is meghosszabbíthatja kedvezőtlen körülmények esetén,
az embrió fejlődésének késleltetésével.

Pihenés közben a vörös macskamedve összegömbölyödik és lompos farkával takarja be a fejét. Ennek különösen télen van jelentősége, mert ilyen módon tudja csökkenteni testének hőveszteségét. Mivel a magashegyi hideghez alkalmazkodott, állatkertünkben télen is a szabadban látható.

Ezt a fajt kis pandának is nevezik, mert mancsának szerkezete hasonló a fekete fehér óriáspandáéhoz. Úgy tűnik azonban, hogy ennek ellenére a mosómedve–félékkel áll rokonságban. Eredetileg egyébként ezt a fajt nevezték pandának, a óráispandát csak később fedezték fel.

 

Testméretek: testhossz: 51–63 cm,
farokhossz: 28–48 cm
Tömeg: 3–6 kg
Táplálkozás: növényevõ
Társas viszonyok: párban él
Vemhességi idõ: 90 nap
Utódok száma: 1–4
Élettartam: 15 év
Veszélyeztetettség: veszélyeztetett

 

Elterjedés: Himalája DK-i lejtői

 

Nevelőszülők

 

Nevelőszülők listája

  • Ádám Levente
  • Ajtai Vincuska Milen
  • Almásfűzitői 2018-as Évfolyam
  • Andris+ Cs
  • Árendás Manuéla
  • Babusa Anna
  • Bakai Ferike
  • Baksay Bálint
  • Balázs Boróka
  • Balázs Lilla
  • Bálint Ákos
  • Balla Zsombor
  • Balogh Ádám
  • Balogh Edit
  • Baloghné Fürész Tímea
  • Bánkuti Péter
  • Barna Ármin
  • Barna Boldizsár
  • Bartha Krisztina
  • Bartók Emese Eszter
  • Bartucz Fanni
  • Bedő Márton
  • Békevári Luca és Fábián Örs Bendegúz
  • Benedek Dávid
  • Benedek Katalin
  • Berkes Alexandra
  • Berta Dani és Berta Marci
  • BGSZC Pestszentlőrinci Technikum 11.A
  • Bilaniuc Bianca Maria
  • Biri Titanilla
  • Bócsik Oszkár
  • Bokros Dávid
  • Boldán Léna
  • Borbás Bertalan
  • Borbély Vera
  • Bordács Krisztina
  • Boronkay Dániel
  • Boros Gréti
  • Borsi Ivett
  • Brumbauer Anikó
  • Budai 4 Pékség és Specialty Kávézó
  • Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat Egyesített Óvoda Csicsergő Tagóvodája
  • Burkusné Csépli Gabriella
  • Buyrukcu Duygu
  • Csaba Bence
  • Császiné Gáll Mária
  • Csatlós Beatrix
  • Csehi Bence
  • Csepregi Ákos
  • Cseszkó Norbert
  • Csillag Zoé
  • Csorba Krisztina
  • Dajka Diána
  • Damokos Kinga Orsolya
  • Dávid és Erna
  • Debre Melinda Éva
  • Delta Csoport Tenderirodája
  • Deme Zsófia
  • Demján Zsolt
  • Dévényi Hajnalka
  • Dickmann Gábor
  • Diófa Ingatlankezelő Kft.
  • Dobos Krisztián
  • Dobos Márton
  • Dobos Rita
  • Dod
  • Donáth Rebeka
  • Doór Csenge
  • Dr. Dávid Alíz
  • Dr. Falics Zsuzsanna
  • dr. Grósz Péter
  • Dr. Jámbrik Evelin
  • Dr. Molnár Katalin
  • Dr. Szabó Viktor
  • Dr. Varga Noémi
  • Dr.Hegedüs Gábor
  • Drimók Bodza Réka
  • Dudásné Kass Mária
  • Édes Regina
  • Eipl Tamara
  • Eke Márton Áron
  • Farkas Boldizsár
  • Fatter Anett
  • Fazekas Anna
  • Fazekas Gergely
  • Fehér Dávid
  • Fekete Márk Árpád
  • Ferenc Nina
  • Ferencz Virág Jázmin
  • Fésűs Istvánné
  • Filó Anna Dóra
  • Fodor Anna
  • Font Brigitta
  • Forgács Bence
  • Formatex Kft. Játéksziget
  • Friesz Andrea
  • Fülöp Mihály
  • Fülöp Péter
  • Futàr Tagóvoda -
  • Gaálné Horváth Ilona
  • Gál Anikó Ildikó
  • Galambos Tímea
  • Galgóczi Noémi
  • Gengeliczky Dóra
  • Givaudan Business Solution CoRe EMEA team
  • Gottstein Ádám
  • Gulyás Benedek
  • GYSZC Pálffy Miklós Kereskedelmi és Logisztikai Technikum, 9.a
  • Háfra Hanga Léla
  • Hajner Anna
  • Halász Anna
  • Hangya Miklós
  • Harmadik csoport
  • Harmat Dominik
  • Hatházi Krisztián
  • Havasi Odett
  • Hegyi Barnabás Péter
  • Herceg Nikoletta
  • Horn Iván
  • Horváth Mihály
  • Horváth Szabina
  • Horváth Vivien és Kustra Norbert
  • Izsák Albert
  • Jakab Kornél
  • Jakab Roland és Gyúri Tímea
  • Jernei Judit
  • jimihray
  • Jókuthy Noémi
  • Juhász Márk
  • Kádár Zoltán Dániel
  • Kajtsa-Czékus Claudia
  • Kállay Dávid
  • Kálmán Eszter
  • Kalmár Kristóf
  • Kánai János
  • Kantuly Miklós
  • Kapás Éva
  • Kaposvári Ildike Kati Rita Szilvi Rita
  • Kara Szilvia
  • Kardos-Csiky Tibor
  • Károly Lili
  • Kassai Dávid
  • Kekecs Miklós
  • Kelemen Dénes
  • Keller Dániel
  • Kenesei Zsófia Orsolya
  • Kenyeres Tamás
  • Kisréti Ernő
  • Kiss Boglárka
  • Kiss Botond Balázs
  • Kissevich Horváth András
  • Kocsis Zseraldina
  • Komjáti-Varga Renáta
  • Koncz Ákos
  • Korcsmáros Erika
  • Korcsok Csaba
  • Korhetz Szilárd
  • Korompai Gergő
  • Körösladányi Zsombor
  • Kóti Kristóf
  • Kottler Márk János
  • Kovács Ádám Máté
  • Kovács András
  • Kovács Annamária
  • Kovàcs Bence
  • Kovács Enikő
  • Kovács Kitti
  • Kovács Panna Eszter
  • Kovács Szilvia
  • Kovács Zente István
  • Krajczár Zoltán
  • Krivácsy Anna és Ternyik Bálint
  • Kubik Attila
  • Külföldi-Bjerkeli Gabriel
  • Kurcz Hanga
  • Lágymányosi Bárdos Lajos Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
  • Lang Simon
  • Langh Tünde
  • Lázi Zsófia
  • Lelkes Tivadar
  • Lingvai Attila
  • Loós Panna
  • Lovász Tünde
  • Lukàcs Dénes
  • Lustyik Jenő
  • Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium -
  • Madaras Bercel
  • Madaras Johanna
  • Majoros Józsefné
  • Markó Anna és Horváth Boldizsár
  • Marlok Péter
  • Maróthy Luca
  • Marton Gábor
  • Meséskert Környezeti Nevelési Alapítvány
  • Mészáros Ábel
  • Mészáros Bence
  • Mészáros Gábor
  • Mészáros-Visnyei Zsuzsanna
  • Molnár Máté
  • Mucsi Martin
  • Murin Beni
  • Nadrai Olivér
  • Nagy Milán Benedek
  • Nagy Boglárka
  • Nagy Boldizsár
  • Nagy Roland
  • Nagy Zoltán
  • Nagy-Rácz Emili
  • Nemecz Pálné Zsuzsi
  • Németh Beáta
  • Németh Vince
  • Novák Péter
  • Nyul Attila
  • Nyul Renáta
  • Oláh Bettina Kinga
  • Orosz Tamás
  • Orosz Zsófia
  • Ostorházy Barbara Csilla
  • Oszoly Tamás
  • Palasics Tibor
  • Pandur Petra
  • Papczun Péter
  • Papp Eszter
  • Papp Gergő és Papp Boróka
  • Papp Zsófia Anna
  • Parádi Nimród
  • Parragh Julcsi
  • Pásztor Borbála és Karádi Dávid
  • Pavlovics András
  • Péczely Nóra
  • Pete Martin
  • Pleszkán Boldizsár
  • Pőcze Klára
  • Pomázi Német Nemzetiségi Általános Iskola Öko-csoport
  • Pósa Emese és Halász Lili Boglárka
  • Rácz Norbert
  • Radimeczky Rozi
  • Rádler Barnabás József
  • Rákos Sophie
  • Reskó Ádám
  • Richter Enikő
  • Rózsás Alex Dominik
  • Rubesch Sarolta és Regő
  • Salamonné Kaposvári Barbara
  • Sárga Csoport
  • Schneidhoffer Nolen
  • Schück Család
  • Shi Yufeng
  • Simon Nolan Daniel
  • Sitkei Balázs
  • Sotus Attila
  • Sramó Dávid
  • Stokinger Edina
  • Streicher Zita
  • Subecz Henrietta
  • Szabó Anasztázia
  • Szabó Enikő
  • Szabó Gergely
  • Szabó Hajnalka
  • Szabó Krisztián
  • Szabó Lili Kamilla
  • Szalai Rita
  • Szalka Szabi
  • Szalma Lőrinc
  • Szász Domonkos
  • Szeder Gábor
  • Szegő Péter
  • Szeles Dániel
  • Szendrei Zoltán
  • Széplaky Géza
  • Szíjjártó Anita és Varga László
  • Szilágyi Anna Panna Királylány
  • Szöllősi Hanna
  • Szulyák Angelika
  • Takács Bence
  • Takó Tibor
  • Tamás Dániel
  • Tarnóczi Eszter
  • Tichy Kinga
  • Tihanyi Zsófia
  • Timothy Kingsman
  • Tomsits Kornélia Dóra
  • Torbágyi Márton
  • Török Tamás
  • Tóth Anita
  • Tóth Benedek
  • Tóth Boglárka Anna
  • Tóth Ferencné
  • Tóth Ildikó
  • Tóth Janka
  • Tóth Laura Csenge
  • Tóth Péter
  • Tóth-Luzics Adrienn
  • Tóthfalussy Mónika
  • Tózer Kitti és Szathmári Zoltán
  • Turbuk Márton Péter
  • Turcsányi Ágoston
  • Tüttőné Kovács Ibolya
  • Váll Andrea
  • Valovics Boglárka
  • Varga Balázs
  • Varga Boldizsár Vendel
  • Varga Zsófia
  • Varga-Hanesz Júlia
  • Vasvári András
  • Vereczkey Zita Éva
  • Veresegyházi Életfa Waldorf Iskola 7. osztálya
  • Vida Viktor Csaba
  • Vidák Patrik
  • Vigh Csanád
  • Vigh Dorina és Vigh Johanna
  • Visky Erzsébet
  • Vizi Bertalan
  • Vörös Tara
  • Vucskics Réka
  • Vuk Tibor
  • Wágner Katalin Emese
  • Wortmann Sándor
  • XXII.kerületi Egyesített Óvoda Rózsakert Tagóvoda
  • Zsiga Barnabás Máté
  • Zsigmond-Varga Adrienn
 

Töltsd fel képed!

Oklevél azonosítószáma:
Név:
Fénykép kiválasztása:
 

 

Arany fokozatú támogatóink

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ezüst fokozatú támogatóink

 

 

 

 

 

Bronz fokozatú támogatóink