Élményt adunk állatnak, embernek!

2024-06-26

Az állatkerti élmények növeléséhez Alapítványunk is hozzájárul, - most éppen egyik támogatónk segítségével. A kapott jutazsákokba csomagolt csemege még izgalmasabbá teszi a látvány-etetéseket.

Az állatkerti állatok egyik legnagyobb veszedelme az unalom: nem kell megküzdeniük sem a táplálékért, sem a búvóhelyért, úgy, mint a vadon élőknek. Az állatkertészek a legkülönbözőbb ötletekkel igyekeznek változatosabbá tenni védenceik környezetét.

Alapítványunk már sokszor vett különböző foglalkoztató eszközöket, játékokat környezetgazdagító elemként az állatkerti állatoknak, most egyik kiemelt támogatónk, az Agnes nevű tigrist örökbe fogadó ExpressOne hozott ajándékot: több tucatnyi jókora méretű jutazsákot! A természetes anyagból készült erős zsákok kiválóan alkalmasak a táplálék elrejtésére. Az állatnak jobban meg kell dolgoznia a csemegéért, s ezeket az akciódús perceket a látogatók is sokkal jobban élvezik.

Persze a tigrisnek nem okozott túl nagy gondot, hogy a zsákba csomagolt husit megtalálja és egy jól célzott marással magához ragadja, - nála nyilvánvalóan az erő dominált a „zsákmányszerzésben”.

(Köszönjük a tigrises fotókat Bagosi Zoltánnak!)

Nem így az orángutánoknak, merthogy nekik is jutott a jutazsákokba csomagolt csemegéből. Az orángok fagyapottal kitömött bábut kaptak, benne mogyoróval, dióval, tökmaggal, hasonló finomságokkal. Ha nem is túl türelmesen, de Chuij ügyesen kibogozta, illetve széttépte a madzagokat, hogy kipiszkálhassa a fagyapot közé kevert magvakat.

Közben jól szórakoztak a látogatók is, akik végignézték a produkciót.