Új röntgengépre gyűjtünk

2014-11-09

Kevesebb, mint egy kávé ára a presszóban, egy pohár sör a büfében, - annak, aki adja. Aki kapja, óriási segítség lehet, hiszen sok kicsi sokra megy! Ezentúl adományvonalról indított telefonhívással is segítheti az Állatkertet! A hívásonként 250 forintot érő adománygyűjtés célja egy többmillió forintos digitális röntgenberendezés beszerzése az Állatkert számára.

Az itt dolgozó állatorvosok hét kontinens több mint ezer állatfajának tízezernyi egyedét kezelik, emellett évente másfél ezer sérült, elárvult, beteg vadon élő védett állat is érkezik az Állatkertbe. Az állatkerti és a mentett állatok ellátásához szükség lenne egy mobil digitális röntgenre, a régi műszer sokszorosan túlterhelt. A gorillák, vízilovak, oroszlánok mellett szárnyaszegett cinegék, fecskék, áramütötte sólymok, törött lábú sünök, azaz a legkülönbözőbb fajú és méretű állatok várnak az új röntgenberendezésre. Alapítványunk célzott adománygyűjtéssel szeretné megteremteni rá a fedezetet, hogy a Fővárosi Állat- és Növénykert állatorvosai még eredményesebben, jobb körülmények között dolgozhassanak. Ezért pályáztunk az adományvonal használatára a NIOK Alapítványnál (adhat.hu), sikerrel. Így aki a 13 600-as telefonszámon az 50-es melléket hívja, az hívásonként 250 forinttal járul hozzá ahhoz, hogy állatorvosaink mihamarabb új röntgengéppel vizsgálhassák a sérült állatokat.

Segítségét előre is köszönjük.