Nóri vagy Margit?

2013-10-17

Szerencsére nem kell választani a két bájos „közszereplő” – Ördög Nóri és Margit, a gólya – között, hiszen mindkettőjükkel lehet találkozni szombaton, október 19-én 15 órakor a Fővárosi Állat- és Növénykertben.

Sőt, maga Garfield is várja az érdeklődőket a SPAR által szervezett közönségtalálkozón, ahol a matricagyűjtők – akik részt vettek a Magyarország című matricagyűjtő akcióban – csereberélgethetik is kincseiket, töltögethetik albumukat, - miközben ismerkednek a hazai élővilág sokszínűségével. A SPAR a matricagyűjtő akció meghirdetésekor bejelentette: minden értékesített kék matricacsomag árából 1 forintot ajánl fel az Alapítvány a Budapesti Állatkertért közhasznú szervezetnek.

A sikeres akció eredményeként a vállalat összesen 3.000.000 forint adománnyal támogatja Alapítványunkat. A SPAR platinafokozatú támogatóként a Facebook oldalán megszavaztatta látogatóit: milyen állatot fogadjon örökbe? A megmérettetés során Margit, a gólya kapta a legtöbb szavazatot, megelőzve ezzel Icát, a mangalicát és Egyetlent, a kanalas gémet.

Így a szombati közönségtalálkozó programját a hivatalos örökbefogadási ceremónia is gazdagítja: Margit, a fiatal gólya – aki idén bújt ki a tojásból a margitszigeti kisállatkertben, ahova szülei sérült, mentett madarakként kerültek be – gondos nevelőszülőkre lelt, Ördög Nóri s a SPAR támogatásával.