Néhány önfeledt órát biztosíthatunk…

2022-03-07

Százezrek kényszerülnek számtalan megpróbáltatáson keresztül menekülni a háború hatásai miatt szülőföldükről, - talán néhány önfeledt óra segíthet a krízis átvészelésében. Alapítványunk arra vállalkozik, hogy a segítséget nyújt a civil szervezeteknek egy állatkerti program megvalósításában.

Az Állatkerti Alapítvány kuratóriuma úgy határozott, hogy segítséget nyújt azon civil szervezeteknek, akik állatkerti programot szerveznek az általuk befogadott és ellátott menekült gyermekeknek és családjaiknak. Bár Alapító Okiratunkban ilyen célfeladat nem szerepel, a rendkívüli helyzetre való tekintettel elkülönítettünk egy keretet, amelynek terhére 600 menekültet tudunk fogadni, ingyenessé téve számukra az állatkerti belépést. (Biztosak vagyunk abban, hogy adományozóink, az állatkerti állatok örökbefogadói sem emelnek kifogást adományuk ilyetén elhasználása ellen, hiszen az állatszeretetük biztosítéka annak, hogy jó emberek…)

Minthogy kereteink végesek és sokan keresik fel ingyenes belépési kérelemmel az Állatkertet, Alapítványunk sem tud minden kérésnek eleget tenni. Bizonyos korlátokat muszáj szabnunk.

Csakis bejegyzett civil szervezetek által szervezett csoportokat fogadunk, csoportonként max 40 fős létszámmal, előre egyeztetett időpontban. A szervezetek jelentkezésüket az info@allatkertialapitvany.hu címen tudják jelezni. A jelentkezéshez kérjük csatolják az alapító okiratukat vagy alapszabályukat és az előző év (2020.) lezárt gazdasági beszámolóját, amely átlátható működésüket bizonyítja.

Ezek hiányában nem áll módunkban ingyenes belépést biztosítani az állatkertbe. Megértését kérjük ez ügyben mind adományozóinknak - akik támogatásából elkülönítettük a pénzalapot az Ukrajnából menekültek állatkerti élménnyel való támogatására, mind pedig a jelentkező civil szervezetektől, akiknek terheit - remélhetően nem növeli - hogy némi igazolást kérünk működésükről.