Milának tetszik a karám új padozata

2024-07-23

Mila, a nőstény Mhorr gazella volt az első, aki kipróbálhatta a Szavanna házban lévő belső karám új aljzatát, és megelégedéssel nyugtázta  a változatást: speciális gumiszőnyeg került a rideg betonaljzatra.

Nem csúszkálnak a kecses gazellalábak, nem pattognak a paták az ütközéskor, kényelmesebb, biztonságosabb padozatot kaptak a Mhorr gazellák az Állatkerti Alapítvány segítségével. Az eredetileg Északnyugat-Afrikában honos kecses jószágok természetes élőhelyükön sajnos már kipusztultak, csak néhány állatkertben található állományuk, reményt adva a faj megmentésére a teljes kipusztulástól. A budapesti állatkert is részesen a tenyészprogramnak, állatkertészeink igyekeznek is minél jobb körülményeket biztosítani a Mhorr gazelláknak.

Ebben nyújt segítséget az Állatkerti Alapítvány is, a gumialjzat kialakításával a gazellák belső karámjában.