Megjelent a Süni magazin legújabb száma

2009-10-13

Megjelent a Süni legfrissebb száma! A Fővárosi Állat- és Növénykert és a Göncöl Alapítvány lapja 395 forintos áron kapható az Állatkerti Ajándékboltban.
Örökbefogadóink kedvezményes áron fizethetnek elő a magazinra!

Előfizetési akció
Ha nevelőszülőként nálunk fizet elő a Süni vagy a Vadon magazinra, akkor közel 25%-al olcsóbban juthat a lapszámokhoz, mintha az újságárusoknál vásárolná meg.

Lepje meg családját, barátait a Vadon magazin és a Süni magazin nyújtotta kalandokkal!

Süni vagy Vadon magazin előfizetési díja: 1800 Ft/év
Süni és Vadon magazin együtt: 3500 Ft/év

Tekintse meg a lap rövid tartalmát!

Címlapon: Sárga-kék arapapagáj
A papagájok a legértelmesebb madarak közé tartoznak. A megtanult szavakat azonban többnyire csupán szajkózzák, az értelmükkel nincsenek tisztában. Ezt a szép arát egy svédországi madárparkban fotózta le Kovács Zsolt.

Az élet iskolája
Szeptember az iskolakezdés ideje. Mi más is lehetne központi témánk, mint a tanulás? Bankó Éva segítségével bepillantást nyerhetünk az agyunk rejtelmeibe, megtanulhatjuk, hogyan is zajlik a tanulás folyamata a fejünkben, mi mindent tanulnak az állatok, és hogy miért is jó okosnak lenni.

Tihany kövein
Tudtad-e, hogy a Tihanyi-félsziget nemcsak a híres apátságnak ad otthont, hanem a Balaton kutatásával foglalkozó tudományos intézetnek is? A hatalmas tó ökológiai viszonyaiba, a vízi élővilág titkos összefüggéseibe és a félsziget botanikai érdekességeibe enged bepillantást sorozatának következő részében Bodó Iván.

VíziRigóPohár
A vízirigó énekesmadár, amely a hegyvidéki vízfolyások, vízesések közelében fészkel, és a patakban keresi táplálékát. A rigópohár pedig egyike a legszebb orchideáinknak, és szintén hegyvidéken él. Szűcs Lászlónak egy felvidéki fotóstúrán sikerült mindkettőt lencsevégre kapnia.

Kalandra fel!
Az idén is indul a Süni vetélkedő, melyet lapunk szerkesztősége az Újpesti Pedagógiai Szolgáltató Központtal közösen rendez meg, immár országos szinten. Szervezz csapatot, és jelentkezz, ha Te is szeretnél részt venni azokban a kalandokban, amelyekből Fuchs Adrienn beszámolója ad rövid ízelítőt. (részletes információ: www.goncol.hu)

Poszteren: „Piszkos 12 fotókiállítás”
A Budapesti Állatkert és a Göncöl Alapítvány közös fotópályázatot hirdetett meg, az EAZA ragadozó-védelmi kampányához csatlakozva. A díjazott képekből nyújtunk ízelítőt, a pályázat anyagából készült fotókiállítás szeptember 30-ig látható a Budapesti Állatkertben.

Mit csinál egy tanár az Állatkertben?
Miféle csodalény a zoopedagógus? Az elképzelt ismertetőtáblán jót mulathatsz, de ilyen táblával persze nem találkozhatsz egyik állatkertben sem. Igazi, eleven zoopedagógussal viszont igen: például Golovanova Beával, akitől most megtudhatod, hogy mit csinál egy tanár az Állatkertben, és hogy milyen programokon vehetnek részt az iskolás csoportok az ősszel.

Nyárvégi hírek az Állatkertből
Kis mérgeskígyók jöttek a világra és máris életveszélyesek. Krokodilbébik keltek ki a tojásból, amire harminc éve nem volt példa az Állatkertben. Az elefánt lábán fekély keletkezett, amelyet különleges fénnyel gyógyítanak – az állatkerti újdonságokról Hanga Zoltán számol be.