Madár-röpdét építtettünk

2014-04-08

Az Állatkert orvosai kérésére Alapítványunk segítséget nyújtott a rehabilitációs madár-röpde felújításában. A Varannó utcai telephelyen ugyanis túl szűk volt a hely a sérült héják, ölyvek, vércsék lábadozására.

Sok beteg ragadozó madár kerül sajnos az Állatkertbe, - az állatorvosok alig győzik a sérült szárnyak-lábak gyógyítását. Nehezítette az állatok ellátását az is, hogy nagyon kicsi volt a rehabilitációs madár-röpde is, amely a lábadozás idejére ad otthont a madaraknak.

Alapítványunk segítségével sikerült felújítani és kibővíteni a Varannó utcai telepen a rehabilitációs madár-röpdét. Új hálót és deszkapalánkot kapott a megnövelt területű röpde, ahol tágasabb tér és zavartalanabb körülmények szolgálják a beteg madarak gyógyulását.