Különleges együttműködés az Állatkerti Alapítvány és a VIVAnet között

2007-09-28

Különleges állatok örökbefogadóivá válhatnak azok, akik a VIVAnetnél fizetnek elő internetre, vagy meghosszabbítják szerződésüket: az egyedülálló lehetőség az internetszolgáltató és az „Alapítvány a Budapesti Állatkertért” együttműködésében jött létre.

Az Alapítvány a Budapesti Állatkertért, a Fővárosi Állat- és Növénykert támogatásait gyűjtő szervezet, valamint a VIVAnet Magyarország Internet Szolgáltató Kft. képviselői közös sajtótájékoztatón jelentették be különleges együttműködésüket, amelynek keretében a VIVAnet előfizetői állatkerti örökbefogadókká válhatnak.
A VIVAnet előfizetői úgy válhatnak állatkerti nevelőszülőkké, hogy ez nem jelent többletterhet számukra: a VIVAnet a befizetett szolgáltatási díjból juttatja el az Állatkertnek a támogatási összeget, azaz a szolgáltató vállalat az árbevételének egy részéről mond le az akció keretében.
„Természetesen az előfizetőknek, azaz az állatkerti nevelőszülőknek megmarad a személyes közreműködés élménye, hiszen maguk választhatják ki az örökbe fogadni kívánt állatot, és az örökbefogadásról személyre szóló dokumentumokat kapnak az állatkerttől” – mondta el dr. Bödecs Béla, a VIVAnet ügyvezető igazgatója.
A VIVAnet saját honlapján teszi közzé azokat az állatokat, amelyek közül választhatnak az előfizetők. Az örökbefogadási akció október elsején indul, és huszonkét állat szerepel az örökbefogadási listán
Alapítványunk örömmel fogadta a VIVAnet egyedülálló kezdeményezését. Sebestyén Zsolt, alapítványi titkár hangsúlyozza, hogy többről van szó, mint egy egyszerű adományozásról. „Az együttműködés különleges értékét az adja, hogy egy szolgáltató vállalat az ügyfeleit is bevonja az adományozásba, az állatkerti örökbefogadás kultúrájába. Sokan fogják tapasztalni, hogy mennyire felemelő érzés közvetlenül részt venni a természet védelmében, és nagy várakozással tekintünk az együttműködés elé”.
A közös akciótól azt várjuk, hogy az örökbefogadás és a természetvédelem kérdése még népszerűbbé válik, és sok állatszerető ügyfelet sikerül így az örökbefogadók körébe bevonni.