Koncert az Állatkertért

2011-05-30

Alapítványunk 2011. július 8-án, pénteken, 20:30-as kezdettel jótékonysági koncertet szervez. Igazi zenei csemegét kínálunk: neves előadóművészeink különleges produkcióval készülnek, többek között eddig soha nem hallott duettek is felcsendülnek.

Aki eljön nemcsak egy különleges zenei élmény részese lesz, hanem páratlan hangulatú helyen, a Pálmaház előtt, szabadon sétáló pávák és gyöngytyúkok között élvezheti az Állatkert esti hangulatát.

A fellépő művészek: Benkó Sándor, a Benkó Dixieland Band vezetője, akik rendszeres résztvevői az Állatkerti Zenés esték hangverseny sorozatnak. Egyházi Géza, a Vámpírok bálja musical főszereplője és Vincze Lilla, a crossover műfaj hazai jeles képviselője, aki kamarazenekarával templomokban is koncertezik. Különlegesség, hogy ők mindannyian állatkerti nevelőszülők, évek óta támogatói az Állatkerti Alapítványnak. A koncerten kíséretet biztosító kamarazenekarban játszik Gulyás Csilla hárfán, Kollár Attila fuvolán és Viczián Gábor zongorán és klarinéton.Hallhatók majd többek között feldolgozások Saint Saens Állatok farsangjából és a Sámson és Delilából, Dvorak és Piazzole műveiből, a legszebb részletek a Vámpírok bálja, az Operaház fantomja és a Nyomorultak című musicalekből, valamint napjaink néhány slágere crossover átiratában.Az est háziasszonya Morvai Noémi, a Duna Televízió szerkesztő-műsorvezetője lesz.

Ezen az esten valóban zenei csemegeként találkoznak-játszanak műfajok, mert a crossover nem más, mint a komolyzene, jazz, világzene, és a pop műfajának találkozása. Egy igazi örömzenélés, ahol az operaátirat és a ballada, a népzene és a musical, valamint a pop klasszikus átiratai megtalálhatók. Szándéka, hogy különböző műfajok közelítsenek egymáshoz, hogy érthetőek és szerethetőek legyenek.

Jegyek az Alapítvány irodájában vásárolhatók, vagy megrendelhetők az info@allatkertialapitvany.hu címen.

- Normál jegy: 2900 Ft (3. szektor)
- Kiemelt támogatói jegy: 4900 Ft (2. szektor)
- VIP jegy: 8900 Ft (1. szektor)

A VIP jegy az előadást követő állófogadáson való részvételre is jogosít, ahol vendégeink többek között a fellépő művészekkel is találkozhatnak.
A jegyárakból befolyt összeggel, ugyanúgy mint más adományaikkal is a Fővárosi Állat-és Növénykert lakóit támogatják.

A koncertre érkező vendégek számára már 19 órakor megnyitjuk az Állatkert kapuit, így az előadás kezdetéig akár egy kellemes sétát is tehetnek a Pálmaház és a Nagy-tó környékén. A Barlang Étterem kerthelyiségében a koncert kezdetéig gasztronómiai különlegességekkel, a Pálmaházi Kávézóban pedig fagylaltkelyhekkel, koktélokkal és természetesen kávéval várjuk a vendégeket.

Megosztom