Kegyvesztett koalák?

2016-07-05

Meglepetéssel zárult az első féléves örökbefogadási adatok összesítése: a koalák elvesztették vezető helyüket a legnépszerűbb állatok listáján. Jelenleg  Asha vezeti a sort Sisi előtt, NurNuru-Bin csak a képzeletbeli dobogó harmadik helyére fért fel, és Vobara is jelentősen lecsúszott a listán.

Asha, az idén 3 éves kiselefánt vezeti az Állatkerti Alapítvány Örökbefogadási Toplistáját a 2016. első féléves adatok alapján. Második Sisi, a zsiráfborjú, a tavaly legnépszerűbb Nur-Nuru-Bin koala pedig a harmadik helyen végzett. A negyedik pedig Ambrus lett, a kispanda, - míg párja, Auróra a nyolcadik helyet foglalja el.  Az adatok azt mutatják, hogy miközben töretlen a kölyökállatok népszerűsége, sokan kedvelik a tekintélyt parancsoló, előkelő nagyvadakat is. Niva, a 10 éves, nőstény szibériai tigris az ötödik, párja, a 13 éves Norbi a hatodik legnépszerűbb az örökbe fogadható állatok közül. Az állatok királya, Basil, a hétéves, ázsiai hímoroszlán pedig a toplista hetedik helyezettje (holtversenyben Vobarával).  A lajhárok kedveltségét bizonyítja Lujza kilencedik helye, míg az állandóan mozgásban lévő, játékos kölyök orángután, a másfél éves Lone osztozik  a top 10-es lista legidősebb tagjával,  a 36 éves Golo gorillával osztozik a  tizedik helyen az Állatkerti Alapítvány Örökbefogadási Toplistáján.