Hétvégi Mackóakció!

2022-01-28

Maci van barna, meg fehér, meg kicsit hosszú orrú, és kicsit panda…, ugye mindenki sejti már, hogy a közelgő ünnepre próbáljuk számba venni Állatkertünk medvéit. Hétvégén örökbefogadási akció a medvékre!

Persze, így azért egy kicsit elnagyoltan kezeljük a rendszertani kategóriákat: hiszen a kis panda, másnéven vörös macskamedve vagy az ormányosmedve nem tartozik a ragadozók rendjén belül a medvefélék családjába. De hát fogadjuk el a magyar név kínálta medve-rokonságba azért Aurórát és Bendegúzt, Bonifácot, Maszatot és Haleyt. Igazi ursus csak kétféle él Állatkertünkben: Hugi, a bájos pofijú barna medve, valamint Taiko, a játékos jegesmedve.

A hétvégi Mackófarsang (január 29-30) rengeteg mackós programot kínál az állatkertbe látogatóknak, mégpedig igencsak kedvezményes áron: 14 év alatti gyermekeknek 200 Ft a belépőjegy ezen a két napon.

Alapítványunk kedvezményes örökbefogadási akcióval járul hozzá a mackók népszerűsítéséhez: aki bármelyik – szűkebb vagy tágabb értelembe vett – medvénket örökbe fogadja a Mackófarsang ideje alatt, annak plusz belépési lehetőséggel kedveskedünk. A díszes oklevél, az életrajzi lap, a mackó fotója és a nevelőszülő kártya mellé az alap támogatási összegért prémium csomagot kapnak a leendő nevelőszülők, azaz plusz egy belépési lehetőséget a Fővárosi Állat- és Növénykertbe. A plusz szelvénnyel egy fő egyszeri alkalommal díjmentesen léphet be az Állatkertbe 2022. december 31-ig.

Az akciós örökbefogadások érvényesek személyesen irodánkban és az online örökbefogadásokra is.

Az örökbefogadási akció mellett ismeretterjesztő előadásokkal is gazdagítjuk a Mackófarsang programját. Célunk, hogy az élővilág sokszínűségére, a biodiverzitás megőrzésének fontosságára is felhívjuk a figyelmet azon a közkeletű megállapításon keresztül, amit Micimackó óta mindenki ismer: a medvék szeretik a mézet.

De valóban így van? És mi kell ahhoz, hogy méz is kerüljön a mackók mézesbödönébe? Ezekre a kérdésekre adnak választ szombaton meghívott előadóink, akik a Varázshegyben tartanak előadásokat: Mirtse Áron a barnamedvék étkezési szokásairól 11 órakor, Gombkötő Péter, a Bükki Nemzeti Park munkatársa a magyarországi medveészlelésekről 12 órai kezdettel, Bross Péter, az országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke pedig a méhekről és a magyar méhészetről beszél 13 órai kezdettel, mézkóstolót is kiosztva a hallgatóság között.

Várunk mindenkit szeretettel a Mackófarsang Mézesmackó szekciójában.