Csak 1 %?

2014-05-13

A sok kicsi sokra megy alapján 2013-ban 8 133 000 forintot érkezett Alapítványunkhoz a személyi jövedelmadók 1 százalékaként. Ezt az összeget – közhasznúságú jelentésünk tanúsága szerint – teljes egészében átadtuk a Fővárosi Állat és Növénykertnek, hogy az alapító okiratban megjelölt céljaink szerint az állatkerti állatok életkörülményeinek javítására fordíthassák. Egyetlen fillért sem költöttünk belőle másra, tisztségviselőink javadalmazására, jutalmakra, beruházásokra, csakis az állatkerti állatok javára!

Adójának 1%-ával mindenki szabadon rendelkezhet a személyi jövedelemadó bevallása során valamely közhasznú civil szervezet javára. Amennyiben nem nyilatkozik erről, lekési a május 20-i határidőt, vagy helytelenül adja meg az adatokat, úgy ez az 1% „elvész”, pontosabban az államot illeti meg. Önnél, mint adózó magánszemélynél semmiképpen nem maradhat, - ha Alapítványunkat választja, akkor viszont jól megfogalmazott célokra, szigorúan ellenőrzött körülmények között használjuk fel.

Személyesen is meggyőződhet munkánk eredményeiről az épülő,szépülő, gyarapodó Fővárosi Állat- és Növénykertben. Amennyiben egyetért céljainkkal,ajánlja fel személyi jövedelemadójának 1-át  az állatkerti állatok javára!

Nem kell mást tennie, mint pontosan kitölteni a személyi jövedelemadó bevallásakor a rendelkező nyilatkozatot, amelyet innen, honlapunkról is letölthet és kinyomtatva mellékelhet a bevalláshoz.

Kedvezményezett neve: Alapítvány a Budapesti Állatkertért

Adószám: 18008481-2-42