Chip-leolvasókat vettünk

2014-11-09

A dámvadak azonosításával avatták fel azokat az új chip-leolvasókat, amelyeket Alapítványunk adott át tárgyi támogatásként az Állatkertnek.

Bár az állatgondozók személy szerint ismerik állataikat, az egyedek azonosítását azonban nem lehet csupán szemrevételezésre bízni. Az állatkerti állatok többségét ma már chipek segítségével tartják nyilván: parányi kapszulában ültetik bőrük alá az egyedi azonosítójukat jelentő számkódot. Ez a bőrbarát anyagból készült kapszula a „személyi igazolványuk”. Segítségével tudják nyomon követni az állatok fejlődését, egészségi állapotát, orvosi kezeléseiket, ezek alapján vezetik a törzskönyveket, amelyek a nemzetközi szaporítási programok, állatcserék tudományos információbázisát is jelentik.

Alapítványunk az állatkerti gyűjtemény kezelésének megkönnyítésére nyolc darab új, korszerű chip-leolvasót ajándékozott az Állatkertnek, amelyet azonnal fel is avattak a margitszigeti Kisállatkertből  visszahozott dámvadak azonoasítására.