Bemutatkoztak a tigriskölykök

2013-10-04

Az Állatok világnapján mutatkoztak be először a nyilvánosságnak az augusztus 16-án született szibériai tigriskölykök. A két tigriskölyök egyikét a Sió VitaTigris fogadta örökbe.

Grúsa, a „VitaTigris” kölyök – és testvérkéje – kicsit megszeppenve tűrte az állatorvosi beavatkozásokat: megkapták az első védőoltásokat, chipet ültettek bőrük alá és egy keserű gyógyszert (féregűző pasztát) is le kellett nyelniük.

Az Állatok Világnapja és az Állatszeretet fesztivál alkalmából rendezett sajtótájékoztató legnagyobb sztárjai ők voltak: a két tigriskölyök. A legnagyobbra növő nagymacska, a szibériai tigris alfaj két, most még aprócska tagja, akik hét hetes korukra éppen elérték a hét és fél kilót!

Grúsát, a „VitaTigris” kölyköt, a gyümölcsleveiről ismer SIÓ fogadta örökbe. A nevelőszülőknek járó oklevelet a Köszönjük Sió Iskolatáska Program gyermekei vették át, akik szépséges tigris rajzokkal is készültek az eseményre.

A Sió az örökbefogadással arany fokozatú támogatójává vált Alapítványunknak, amelynek fő feladata, hogy adományok gyűjtésével többletforrásokat teremtsen az állatkerti állatok még jobb tartási körülményeinek kialakítására.
A nagyközönség az elkövetkező napokban még nem láthatja a kistigriseket, ugyanis két hét múlva még egy újabb vakcinát is kell kapniuk, és csak ezután lehet majd kiengedni őket a kifutóra. Ezért leghamarabb október második felében lehet majd őket megtekinteni.

A szibériai tigrisek különösen értékes állatok, hiszen ma már csak néhány száz példányuk él szabadon Szibéria távol-keleti vidékén. Az alfaj fennmaradásában fontos szerepe lehet az állatkerti állományoknak, így remélhetőleg Grúsának is, aki felnőttkorában sok kedves tigriskölyöknek adhat majd életet.