Akadálynemtesített Állatkert, autistáknak is.

2019-09-25

Tavaly már kipróbáltuk, idén is bevált. Autista gyermekeket (és most családtagjaikat is) láttunk vendégül, akik remekül érezték magukat az Állatkertben. Olyan dolgokat is megnázhettek, amire más alkalommal nem lett volna lehetőség.

Az Autizmus Koordinációs Iroda és Alapítványunk közös szervezésében 15 család látogatott el az Állatkertbe, ahonnan felejthetetlen élményekkel távoztak.

A programot hosszas készülődés előzte meg, hiszen az autista gyerekek számára egyedi igényeiknek megfelelően kellett a programot akadálymentesíteni, azaz úgy előkészíteni, hogy ne lépjen fel számukra zavaró körülmény a látogatás során.

Nagy segítség volt ebben mindaz a tapasztalat, amit Alapítványunk, illetve a zoopedagógusaink a tavalyi Élményterápiás programsorozat során szereztek.

Az állatkerti látogatás most is teljes sikerrel zárult. A gyerekeket az Esély című műsor forgatócsoportja is elkísérte. Beszámolójuk az alábbi linkken látható, 5 perctől kezdődően.