51 milliót kapott az Állatkert az adófizető állampolgároktól

2009-02-18

51.065.746 Ft-ot kapott az adófizetőktől a Fővárosi Állat-és Növénykert. Ekkora összegről rendelkezett az a 6820 adózó, akik az Állatkertnek, illetve Alapítványunknak ajánlotta fel adója 1%-át a 2007-es jövedelem 2008-as bevalláskor.

A Fővárosi Állat- és Növénykert, valamint az intézmény alapítványa is az első negyven szervezet között szerepel azon a listán, amely azokat a szervezeteket tartalmazza, amelyek a legtöbb 1 %-os felajánlást kapták az adózó állampolgároktól.
2008-ban (a 2007. évi jövedelem után befizetett személyi jövedelemadó bevallásakor) az Állatkertnek 4365-en ajánlották fel adójuk 1 %-át, összesen 31.754.150 Ft értékben, amivel az intézmény a legtöbb felajánlást kapott szervezetek listáján a 19 helyen szerepel.
Ugyanezen lista 37. helyén szintén az Állatkert, pontosaabban az önálló adószámmal rendelkező Állatkerti Alapítvány szerepel: 2455-en rendelkeztek úgy, hogy a felajánlható összeggel a Budapesti Állatkertért Alapítványt támogatják, ami összesen 19.311.596 Ft-ot jelent.

A mindösszesen 51.065.746 Ft-ra rúgó támogatás igen jelentős összegnek számít, hiszen a 28.000-nél is több potenciális civil kedvezményezett közül csupán 14 olyan akad, amely ennél is nagyobb összegű támogatást kapott az állampolgároktól.

Mire használja az Állatkert az 1%-ot?
A személyi jövedelemadó 1 %-ának felajánlásából származó összegeket az Állatkert minden esetben közvetlenül az élő gyűjteményre, illetve a természetvédelmi munkára fordítja. Az évi 140 millió forintot is meghaladó takarmányköltség jelentős hányadát például ebből a támogatásból fedezik, de futja belőle állatgyógyászati készítmények beszerzésére is. Az összeg egy részét természetvédelmi munkára, például a veszélyeztetett fajok megmentését szolgáló tenyészprogramok fenntartására, vagy az intézmény madármentő tevékenységének finanszírozására fordítják.

A Fővárosi Állat- és Növénykert és az Alapítvány a Budapesti Állatkertért ezúton is megköszöni az adófizetőknek, hogy ilyen nagy számban támogatták személyi jövedelemadójuk 1 %-ának felajánlásával az Állatkertben folyó közhasznú, természetvédelmi munkát.
Köszönet illeti az önkénteseinket is, akik áldozatkész munkájukkal nagyban hozzájárultak az 1%-os kampány sikeréhez!